Headerbar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Pvc Zemin kaplama Nasıl Döşenir?

Ekleyen: editor Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

PVC Zemin Kaplama Özellikleri PVC sistemleri farklılıklar göstermektedir. Özellikle bilinmelidir ki bu sistemlerde gerekli olan işlemlerin tamamlanması ve yapılış aşamaları çeşitlilik gösterebilmektedir. Bununla birlikte pvc zemin kaplama nasıl döşenir bilmek gerekmektedir. Genel Bilinmesi Gereken
PVC zemin kaplama nasıl döşenir bazı şekilleri vardır. Esnek zeminlerde ve döşenecek zeminin toz ve küçük çatlaklardan ayrıca pürüzlü yüzeylerden ve yarıklardan yağ ve boyalardan belirlenmiş tozlardan ve farklı tür kalıntılardan temizlenmesi gerekmektedir. pvc-zemin-kalpalam--avantaj   Yapılış Şekli   Zımparalanıp gerekli pürüzlerden temizlendikten sonra PVC zemin kaplama astar uygulaması ve yapıştırıcı kullanılarak yapılmalıdır. Yapıştırıcı ince dişli ile birlikte zemine yayılmalı ve belirli bir kıvama geldikten sonra da gerekli olan boşlukların doldurulup derz dolgu ile üzerinden geçirilmesi gerekir. Derzleri açarken derz açma bıçağının kullanılabilmesi önemlidir. Zira diğer yerlerde farklı kirlilikler veya hata verecek işlemler bırakmamalıdır. Bununla beraber açılacak olan derzler ile birlikte kaynak makinesi ile birlikte sıcak kaynak yapılmalıdır. Zemin yumuşak bir hal alacak ve elde edilecek zemin oldukça uyumlu olacaktır. pvczemin-kaplama PVC zemin kaplama Aşamaları Odanın veya zemin kaplama yapılacak alanın metre ile beraber ölçülüp gerekli olan hacimleri alınarak lazım olan alanlar belirlenmelidir. PVC zemin kaplama nasıl döşenir bunun için PVC sisteminin belirlenen alanlara hızlıca yerleştirilmesi gerekmektedir. Fazla bir süre kaybetmeden bu işlemin yapılabilmesi oldukça önemlidir. Çünkü yapılacak olan bekletmeler zeminin hava almasına neden olacaktır ve nemin de yaygınlaşması ile birlikte sertleşme ihtimali olacaktır. Odanın içerisine yerleştirildikten sonra kesme işlemlerine girişilebilir. Fazla olarak görülen yerler çelik mastar yardımıyla kesilmelidir. Birden fazla yapılacak olan PVC sisteminde de birleşme yerlerinden dışarılara atılmalıdır. Atık kalan havalar için çeşitli tutkallar ile birlikte güçlü bir sıkıştırma işlemi gerçekleştirilmelidir.

Etiketler:, ,

WhatsApp chat
Tıkla Ara