Headerbar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Parke Nasıl Üretilir Nasıl Kullanılır

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Parke Nedir

Ek yerlerin açılmasının arkasından da paketleme işlemi yapılır ve artık kullanıma hazır olmaktadır. Laminat parke yaptırdığınızda yüzeyleri için cilalama ya da düzleme işleminin yapılmasına gerek yoktur. Fiyat olarak bakıldığında çok daha uygun fiyatlarla yapılabilmektedir. Hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmesi de insanların tercihleri arasında yer almaktadır. Lamine parke; direk zemin kaplaması olduğu için tercihler arasında yer almaktadır. Uygun fiyatlı ahşap malzemelerinin birkaç adet tabakasının birbirlerine yapıştırılmasından sonra Üzerlerine nitelikli ağaçların ince bir şekilde kaplanması ile üretilmektedir.

Yapısı Nasıldır

Genel olarak 3 katmandan oluşmaktadır. Yaklaşık olarak 5 ile 10 mm kalınlıkta olan iki ucuz ağacın tabakası ve 2 ile 5 mm kalınlıkta olan ve parke yapmaya uygun olan ahşap tabaka damarlarının birbirlerine dik gelecek bir şekilde sıcak pres ile tutkallama yapılarak yapıştırılması ile yapılmaktadır. Kullanıma cilalı olarak sunulmaktadır. Lami nelerin montajı yapıldıktan sonra cilalama ya da düzeltme işlemine gerek yoktur. Mekanınız için hangi parke çeşidi daha uygunsa onu yaptırmanızda fayda vardır. Parke yapım hizmeti sunan yerlerden gerekli bilgileri alabileceğiniz gibi İnternet üzerinden de alışverişlerinizi yapabilmektesiniz. Bunun için firmaları dikkatli seçmeli ve ölçümlerinizi net vermenizde fayda vardır.
      İnternet üzerinden her parke çeşidinin incelemesini yapabilirsiniz. Alışverişinizi yapacağınız firmayı bulduktan sonra belirli aralıkla yapılan kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Bu kampanyalardan faydalandığının ız  takdirde de özel montaj hizmeti verilmektedir. Metre hesabınızı dikkatli yapmanız gerekmektedir. Mekanınızda sıkıntılar yaşamamanız için önemlidir. Parke fiyatları farklılıklar göstereceğinden hem bütçenize uygun hem de mekanınız için en uygun olanı seçmeniz gerekecektir. Ayrıca renk ve desen konusunda da seçim yapabilme şansına sahip ola bilmektesiniz.
        Renkleri farklılıklar gösterebilmekte ancak genel olarak kahverengi tonları insanlar tarafından tercih edilmektedir. Parkelerin izi yaptırdıktan sonra bakımlarını da belirli aralıklarla yaptırmanız gerekecektir. Çok fazla ince işçilik istememesine karşın parkelerin izin korunmasını sağlayacak olan kişilerde sizlersiniz.

Etiketler:, ,

WhatsApp chat
Tıkla Ara