Headerbar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Uygun Parke

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

ANA BAŞLIK :Beton zemin devri bitti Laminat Parkeler Revaçta

Beton zemin devri bitti Laminat Parkeler Revaçta

İnsanlar hayatın her alanında her geçen gün daha iyi standartlara sahip oluyor. Bu durumun oluşmasında şüphesiz sürekli gelişen teknolojinin payı büyüktür. Yaşam standartları değişirken evlerimiz de bu değişimden kaçmıyor. Eskiden olsa çok lüks diyeceğimiz laminat parkeler artık kolayca ulaşılabiliyor, üstelik eskilerine göre çok daha kaliteli olarak.

Beton zemin devri bitti

İnsanlar direk olarak en mükemmel olana ulaşmıyor. Bir şeyler deniyorlar, tatmin olmuyorlar ve daha iyisini üretiyorlar. Ülkemizin ilk kurulduğu yıllardan beridir şehirlerde beton ve mermer zemin kaplamaları kullanılırmış. Beton zemin bu ikisinin arasında en sorunlu olanıymış. Hala daha kullanım yapanlar var o yüzden sorunlarını biliyoruz. Temizlenmesi çok büyük sorundur bu zeminlerin. Süpürüldükçe tozar, çünkü kendinden toz çıkarır. Ayrıca kışları ısıtması çok zor bir ortam oluşturur. Bu durumda da ısıtma ücretine ek gider olarak yansır veya soğuk bir kış, bu nedenle de hastalıklara davet çıkaran bir kış geçirmenize neden olabilir. Bunun yanında mermer vb. yapıdaki zeminler temizlik açısından beton zemine göre daha iyidir, kolay temizlenir. Ancak ısıtma konusundaki problem burada da devam etmektedir. Bunların dışında ağaç parkeler de önceden kullanılırmış. Ancak bunlar şu anki gibi aralıksız değil, boşluklu imiş. Bu nedenle parkenin altında bir toz ve pislik birikimi olabiliyor. Bu da sürekli yaşadığınız yerin her daim toz içinde olmasına sebebiyet verebiliyordu. Ayrıca bu tür parkeler yanmaya karşı da pek dirençli değillerdi. Bu nedenlerle tüm bu alternatifler laminat parkenin yerini tutmuyordu.

Boşluk bırakmayan zemin kaplaması: laminat parke

laminat parke ile ağaç parkenin eksikleri giderildi. Boşluk bırakmadan döşeme işlemi yapıldı. Ayrıca parkenin yanmaya direnci artırıldı. Parke zeminleri ısıtmak, diğer zeminlere göre daha kolaydır. Çünkü direk olarak beton zemin ile üst üste değildir, arada bir hava boşluğu vardır. Bunun yanında temizlemesi de son derece kolaydır. Bakımı da kolaydır, çok yaygın olduğu için parkeler için her türlü malzemeyi yakınınızda bir yerde bulabilirsiniz. Zemin kaplama için laminat parke çözümünü kesinlikle öneririz.
En ucuz laminat parkeler nerde?
En ucuz
WhatsApp chat
Tıkla Ara